Udržujte nízké pojistné tak, že se vyhnete všem nehodám

Během zimního období může být obtížné vyhnout se nehodám, zejména pokud nemáte na vozidle dobré pneumatiky. Během zimního období musíte mít prémiové zimnípneumatiky, které vám poskytnou přilnavost a bezpečnost, kterou budete potřebovat při jízdě na ledu a sněhu. Pneumatika, která není schválena pro zimní použití, vám nebude schopna poskytnout přilnavost a trakci, kterou budete potřebovat na ledu a sněhu, bez řádného sevření nebudete mít velkou šanci vyhnout se nehodám. Chcete-li si auto zastavit s letní pneumatiky, bude vyžadovat velmi dlouhou vzdálenost, pokud jste v ledové křižovatce. To je místo, kde dochází k mnoha nehodám, protože udusaný sníh se stane ledovým a způsobí problémy.

Tyto nehody na křižovatkách jsou často menší nehody, kde můžete skončit promáčknutí na nárazníku, můžete mít rozbitá světla a drobná poškození, která může servis často snadno opravit. S tím však vždy souvisejí náklady a pojišťovací agentury se často budou muset zapojit. Použití pojištění k úhradě škody může být v krátkém čase dobré, ale protože pojistné se bude zvyšovat, časem bude dražší. Proto je důležité vyhnout se nehodám, a to i těm malým.

Pokud jste nešťastní a skončíte s velkou nehodou, je vždy dobré mít pojištění. Pokud se však můžete vyhnout menším nehodám tím, že se ujistíte, že jste řádně připraveni, je vždy lepším řešením. Před příchodem zimního počasí se ujistěte, že máte v autě správné zimní pneumatiky. Tím se dostanete do polohy, kde můžete výrazně snížit brzdnou dráhu i na ledu. Pneumatikys hroty budou lepší na ledu než pneumatiky bez hrotů, ale obě budou mnohem lepší než pneumatiky letní a na sněhu budou stejně dobré při zajišťování trakce a bezpečnosti při jízdě v zimě a pomohou vám vyhnout se malým i velkým nehodám.

Musíte se také ujistit, že pneumatiky jsou v dobrém stavu, že hloubka dezénu je dostatečná a že nemají zářezy nebo trhliny. Tlak v pneumatikách musí být také na správné úrovni.

Další informace o zimních pneumatikách naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/