Vezměte si auto na lyžařský výlet do Alp

Pokud se chystáte na výlet na lyžích a máte v úmyslu vzít si auto, musíte se ujistit, že máte na automobilu správné pneumatiky. Kam se v Alpách rozhodnete jet a kterou cestou se tam dostanete, může mít vliv na to, jaké pneumatiky budete muset mít. Pro Alpy budete potřebovat pneumatiky, které jsou schváleny pro zimní použití. Pokud přejdete přes Německo, nesmíte však používat pneumatiky s hroty.

Všechny země a přístupové body vám umožní používat zimní pneumatiky bez hrotů, takže by to mohla být ta nejlepší volba. Některá místa mohou vyžadovat použití sněhových řetězů v autě, pokud dojde k silnému sněžení. Pokud žijete v oblasti, kde během zimní sezóny nemusíte mít zimní pneumatiky skutečnou potřebu, možná budete chtít zvážit celoroční pneumatiky, které fungují jako zimní pneumatiky v zimních podmínkách a jako letní pneumatiky v létě, takže mohou být použity po celý rok. To je skvělá volba pro oblasti, které nejsou závislé na zimních pneumatikách během celé zimní sezóny, a přesto chtějí mít z bezpečí zimních pneumatik prospěch, i když jsou zimní podmínky.

Pokud jste ze země, která bude potřebovat správné zimní pneumatiky po celou dobu zimního období, s největší pravděpodobností použijete vyhrazené zimní pneumatiky a během letní sezóny je změníte na letní pneumatiky. Máte na výběr pneumatiky bez hrotů nebo s hroty, u nichž pokus o lyžařský výlet do Alp může představovat výzvu. Pneumatiky bez hrotů jsou povoleny ve všech zemích, takže se nesetkáte s problémy.

Další informace o zimních pneumatikách, které vás zavezou do Alp, najdete: https://www.nokiantyres.cz/